پودر منیزیم صنعتی

پودر منیزیم صنعتی و کاربردهای آن

تاریخچه

اولین بار پودر منیزیم صنعتی را جوزف بلک در اسکاتلند در دهه هفتاد میلادی شناسایی کرد و بعدها  سر همفری دیوی در لندن برای تولید صنعتی آن راهکارهایی پیدا کرد و از آن موقع کاربردهای فراوانی برای این محصول به عنوان یکی از پرکاربردترین مجصولات منیزیمی شناخته شده است. پودر منیزیم بر خلاف شمش منیزیم بسیار واکنش پذیر است و با توجه به خاصیتهای متالورژیکی که می تواند در فلزات ایجاد کند به عنوان عامل کاهنده یا احیا کننده به کار می رود و همین اثر آن است که باعث می شود هر جا نیاز باشد در برابر خوردگی مقاومتی ایجاد شود از پودر صنعتی منیزیم با توجه به سایر عوامل و پارامترها بتوان استفاده کرد.

نیروی کار بومی در شمش فلز رویال

روش های تولید پودر منیزیم

روش های مکانیکی در تولید این محصول مهم از پایه ای ترین روش های تولید این محصول جانبی فلز منیزیم هستند. رنده کردن شمش منیزیوم یکی از این روشهاست. شمش منیزیم متوسط را که بر روی یک بشکه در حال دوران ثابت شده است در خط تولید اصطلاحا رنده می کنند تا به این محصول پرکاربرد منیزیم دست پیدا کنند. از دیگر روشهای تولید به اتمیزه کردن فلز مذاب و روش الکترولیت می توان اشاره کرد.

آلمانی ها در قرن بیستم برای برگزاری مراسم آتش بازی، تولید فشفشه و وسایلی نظیر آن روش مکانیکی تولید پودر منیزیم را به کار گرفتند. با توجه به گستردگی مراسم و نیاز به مقدار فراوان این محصول روش مکانیکی ابداع و بهینه شد. به این ترتیب عنصری فراوان در دل زمین به آسمان راه رفت که البته این سفر طولانی بعدها با توجه به کاربردهای منیزیم در هوافضا اهمیت بیشتری هم پیدا کرد. معنی دیگر این سفر آن است که محصولات منیزیومی یک کارخانه منیزیم ممکن است سر از مراسم آتش بازی و نوروز در آورند یا در حساس ترین صنایع نظامی و های تکنولوژی در زندگی مردم نقش ایفا کنند.

اتمیزه کردن مذاب، روش فاز گازی، روشهای مکانیکی بهینه شده مانند استفاده از ترکیب سنگ فرز و آسیاب های صنعتی از دیگر روش های تولید پودر منیزیم هستند که در کارخانه ی شمش فلز رویال هم به کار می روند تا بهترین پودر صنعتی منیزیم برای مصارف داخلی تهیه شود و همچنین کیفیتی رقابت پذیر برای صادارت منیزیم ایجاد شود.

کاربردهای پودر منیزیم

گرانول یا همان ریزدانه های منیزیم و پودر صنعتی این محصول در انواع تکنولوژی ها و صنایع مختلف کاربرد دارند. علت هم خواصی است که به برخی از آنها اشاره شد. هر جا که نیاز باشد خواص متالورژیکی فلزات بهینه شود مهندسان نیم نگاهی جدی به منیزیم و محصولات منیزمی دارند. مثلا در تولید فولاد شکل داده شده یا اگر نیاز باشد گوگرد و دی اکسید گوگرد را از محصولات آهنی کوره های گداخته حذف کنند به سراغ پودر منیزیم می روند.

جوشکاری الکترودی و جوشکاری سرباره که در بسیاری از صنایع در مقایسهای مختلف کاربرد دارند. از کارگاه های کوچک صنعتی گرفته تا کارخانه های عظیم، از سازه های فلزی کارگاهی تا ساختن مسکن یا حتی برج. در این انواع جوشکاری عنصر افزودنی سرباره، همان پودر منیزیم صنعتی است. اینجا باید به یکی دیگر از کاربردهای پودر منیزم اشاره کنیم و آن هم استفاده از این محصول در ساخت بمب های شعله ای و فسفاتی است.

احیای تولیدات شیمیایی در جریان استحصال اورانیوم و بریلیم از دیگر کاربردهای فلز منیزیوم است.

هر جا در ریخته گری نیاز باشد دقت زیادی به کار رود و محصول دارای مقطع پیچیده باشد، به سراغ پودر صنعتی منیزیم می روند.

خلوص محصولات کارخانه منیزیم فردوس

پودر منیزیم صنعتی شرکت شمش رویال

کارخانه شمش منیزیم فردوس با توجه به ظرفیت 6000 تنی تولید خود همواره کوشیده است با بهره گیری از بهترین و روزآمدترین تکنولوژی ها، به عنوان نماینده صنعت منیزیم ایران محصولی با کیفیت به بازار عرضه کند، محصولی که توانایی رقابت با انواع رقبای خارجی را داشته باشد. این رقابت هم در عرصه کیفیت منیزیم است هم در حوزه قیمت منیزیم. در این راه توجه به ضرورت ارتباط مستمر صنعت و دانشگاه یکی از سیاست های ثابت این شرکت دانش بنیان بوده است.

برای تهیه پودر منیزیم صنعتی در ایران می توانید از خدمات مشاوره ی کارشناسان این کارخانه استفاده کنید شعار ما اندیشه ای تو در عرصه صنعت ملی است که گواه اثبات آن کیفیت محصولات ماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *