کارخانه شمش منیزیم

کارخانه شمش منیزیم

نگاهی به تعریف کارخانه و کارخانه شمش منیزیم

 از تعاریف و ذهنیت عرفی که بگذریم کارخانه شمش منیزیم قبل از هر چیز یک کارخانه است و با تعریف جامع امروز، یک مجموعه صنعتی است. مجموعه ای که از چند ساختمان تشکیل شده است و به جز ساختمان های اداری بقیه آنها مملو از ماشین آلاتی هستند که در راستای ماموریت و هدف کارخانه شمش منیزیوم گردآوری و راه اندازی شده اند. کارگران بخش لاینفک و مهم دیگری هستند که در حضور آنها مفهوم کار و کارخانه معنی پیدا می کند. این کارگران با تخصص های مختلف از ماشین آلات بهره برداری میکنند تا محصول نهایی در خط تولید حاصل شود.

کارخانه ها در دنیای مدرن وظیفه ی مهمی را به عهده دارند. آنها شاه کلید تولید اقتصاد مدرن در دنیای فعلی هستند. اغلب کالاهایی که امروز ما مصرف می کنیم در شناسنامه شان نام کارخانه ای را یدک می کشند.

از مصر تا ونیز تا فردوس

در نگاه برخی تاریخ نویسان اولین کارخانه ای را که با تقسیم کار و با مشارکت جمعی به وجود آمد باید در مصر باستان جستجو کرد. کارخانه ای که محصول نهایی اش اهرام فراعنه بود. برخی دیگر اولین کارخانه را مربوط به تولید انبوه کشتی می دانند. در اینجا صحبت از تولید کشتی در ونیز است. عمده دیگر اندیشمندان حوزه اقتصاد، تعریفی را برای کارخانه در نظر دارند که اولین اوراق تاریخ آن در روزهای انقلاب صنعتی رقم می خورد. در اینجا بیشتر منظور کارخانه های مدرن است که تا به امروز به حیات خود ادامه داده اند و کارخانه شمش منیزیوم هم در این زمره جای می گیرد.

روشهای تولید در شمش فلز رویال

 کارخانه بهتر است کجا باشد؟

کارخانه شمش منیزیم مانند هر کارخانه دیگری در زمان ارائه طرح احداث و جانمایی باید نگاه ویژه ای به نیازمندی های اولیه خود داشته باشد. مثلا یک کارخانه شمش منیزیم به فاصله اش با معادن دولومیت دقت کند. کارخانه منیزیم فردوس به همین منظور در فاصله ای مناسب از این معادن در شرق کشور احداث شده است. البته یکی دیگر از موارد مهم در هنگام جانمایی کارخانه، توجه به استعدادهای ویژه و منابع انسانی متخصص در این منطقه بوده است که در کنار معادن و موضوع نقل و انتقال مواد اولیه، فرصتی بی نظیر برای کسب و کار فراهم کرده اند تا در نهایت شمش منیزیم و پودر منیزیم صنعتی تولید شده بتوانند در بازارهای داخلی و خارجی کیفیتی بی نظیر داشته باشند.

با توجه به نوعی از تکنولوژی که یک کارخانه شمش منیزیم به کار می گیرد توجه به منابع انرژی مورد نیاز اهمیت ویژه ای پیدا می کند. در کارخانه منیزیم فردوس ما نگاه ویژه ای به منابع خدادادی گازی کشور داشته ایم و از این نظر مزیت رقابتی فوق العاده ای برای صنعت منیزیم فردوس فراهم شده است.

 چه کسانی می توانند در کارخانه ما کار کنند؟

گستره وسیعی از افراد با تخصص های مختلف می توانند در یک کارخانه شمش منیزیوم مشغول به کار شوند. به شکل غیر مستقیم یک کارخانه شمش منیزیم باعث رونق اشتغال در معادن مربوط می شود و به شکل مستقیم، در بخش ترابری و حمل نقل ، قسمت مالی و بازرگانی و فروش منیزیم و در ساختارهای فنی و مهندسی فرصت های کار و اشتغال زایی فراهم می شود.

مهندسان مکانیک در گرایش های مختلف ساخت و تولید، جامدات و سیالات، مهندسان شیمی، دانش آموختگان متالوژی و مهندسین برق هم جایگاه ویژه ای در یک کارخانه شمش منیزیم دارند. در خط تولید هم می توان به ظرفیت بزرگی اشاره کرد که می تواند تعداد زیادی از کارگران و سرکارگران در آن مشغول به کار شوند. با توجه به آنچه گفته شد می توان نتیجه گرفت صنعت منیزیم در ایران ظرفیت اشتغال زایی فراوانی دارد و در صورت افزایش تعداد تولیدکنندگان منیزیم در ایران می توانیم شاهد بهبود وضع اشتغال باشیم.

بریکتهای تولید منیزیم در کارخانه فردوس

کارخانه منیزیم فردوس چه محصولاتی ارائه میکند؟

در مجموعه تولیدی منیزیم فردوس، محصولات منیزیمی متنوعی تولید می شود که هم در بازار داخلی پاسخگوی نیاز مشتریان است هم در بازارهای جهانی صنعتگران را در زمره مشتریان ما قرار داده است. شمش های خالص و آلیاژی برای ریخته گری و بیلت و تختال برای اکستروژن و نورد و گرانول منیزیم برای اهدافی از قبیل گوگردزدایی از فولاد، نمونه ای از محصولات ما و کاربرد آنها است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *