َشرکت شمش منیزیم

شرکت شمش منیزیم

شرکت شمش منیزیم چه اهمیتی دارد؟

همان طور که در سایر مقالات سایت شرکت شمش منیزیم فردوس به آن اشاره شد، منیزیم فلز آینده دنیاست و مصارف گوناگون صنعتی آن به سرعت در حال افزایش است. خودروسازها بسیاری از آلیاژهای خود را با آلیاژهای منیزیمی جایگزین کرده اند و هوانوردان و متخصصان هوافضا هم نگاه ویژه ای به این فلز و محصولات متعدد آن دارند.

تمام این موارد باعث می شود در دنیای امروز، یک شرکت شمش منیزیم از اهمیتی بیشتر نسبت به گذشته برخوردار شود. جدای از عوامل فنی و تکنولوژیک، مسائل بسیاری وجود دارد که یک شرکت منیزیم برای بقا، رقابت و توسعه خود در دنیای امروز باید به آن توجه کند. یکی از این عوامل مسئولیت اجتماعی یک شرکت منیزیم است.

مسئولیت اجتماعی یک شرکت شمش منیزیم چیست؟

ابتدا بهتر است به مسئولیت اجتماعی شرکتی نگاهی کلی داشته باشیم. در زبان انگلیسی به آن Corporate Social Responsibility می گویند. این مبحث یکی از زیرشاخه های موضوع کلان اخلاق کسب و کار است و در ارتباط به نقش شرکتها در حوزه اجتماع صحبت می کند. به طور خلاصه مسئولیت اجتماعی شرکتی تمامی تعهدها و تکالیفی است که یک شرکت باید انجام دهد تا سهم  و وظیفه خود را در قبال جامعه ای که در آن فعالیت می کند ادا کرده باشد. این اقدامات در راستای حفظ، مراقبت و کمک به آن جامعه هستند.

این مفهوم چیزی فراتر عوامل اقتصادی و مالی است در واقع در این معنا ما با پدیده ای فراتر از سود و زیان شرکت به تنهایی روبرو هستیم و صحبت از سود و نفع اجتماع و جامعه است.

مسئولیت اجتماعی کارخانه منیزیم فردوس

در قیاس با گذشته چه چیزی تغییر کرده است؟

اگر فعال در صنعت خودروسازی باشیم، ریخته گر باشیم یا در شرکت شمش منیزیم یا در صنایع فولاد مشغول به کار باشیم، یک نکته بین همه ما مشترک است و باید به این مسئله توجه کنیم که یک مسئله کلان تغییر کرده است. در گذشته یک سازمان اقتصادی و شرکت تنها در برابر سهامداران و سرمایه گذاران پاسخ گو بود و حالا در برابر جامعه ای که از بستر، امکانات و منابع آن هم بهره می برد موظف به پاسخگویی است. این پاسخگویی از 4 وظیفه نشات می گیرد و 4 بعد دارد. بعد اول مسئولیت اجتماعی زیست-محیطی است دومی در ارتباط با سرمایه انسانی مطرح می شود، سومی ابعاد خیرخواهانه فعالیت است و بعد آخر به مسائل اخلاقی می پردازد.

ابعاد زیست محیطی

تکنولوژی تولید منیزیم این استعداد ویژه را دارد که در دسته صنایع سبز قرار بگیرد به خصوص در مواردی که طراحی تکنولوژی از ابتدا بر استفاده از منابع انرژی پاک باشد. در مجموعه صنعتی منیزیم فردوس طراحی صنعتی به گونه ای است که فرایند احیا با استفاده از گاز طبیعی صورت بگیرد. این انرژی در قیاس با سایر موارد با توجه به زیست بوم و جغرافیای انرژی ایران در دسته انرژی های پاک قرار می گیرد و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند. این مساله می تواند به عنوان یکی از نقاط قوت تولید منیزیم ایرانی در کارخانه منیزیم قلمداد شود. در کنار مباحثی مانند بی نیازی از واردات شمش منیزیم سبز بودن این نکته بسیاری حائز اهمیت است چرا که کاربرد منیزیم در صنعت روز افزون است و هر آنچه به تولید آن مربوط است در آینده از اهمیت بیشتری هم برخوردار خواهد شد.

در ارتباط با گازهای گلخانه ای هم فناوری سیلیکوترمی که در آن از گاز طبیعی استفاده می شود گوی سبقت را از رقبای چینی خود ربوده است و بر خلاف همتای خود در شرق آسیا هیچ استفاده ای از زغال سنگ نمی کند. مواد زائد و دورریزی هم در ارتباط با شرکت شمش منیزیم وجود ندارد.

در ارتباط با یکی از مهمترین منابع حیات یعنی آب، ما در شرکت شمش منیزیم رویال تنها در یک مورد استفاده می کنیم و آن هم جایی است کندانسورها خنک می شود. حجم آب استفاده شده در شرکت شمش منیزیم رویال در قیاس با سایر صنایع فلزی همچون فولاد و مس بسیار کمتر است.

استانداردهای زیست محیطی در کارخانه منیزیم فردوس

چارچوب اخلاقی

به عنوان بخشی از جامعه، شرکت شمش منیزیم فردوس در بستر ایران عزیز طرح ریزی و سپس احداث شده است. ما در مجموعه منیزیمی فردوس همواره کوشیده ایم تا سهم کوچکی از دین خود به وطن را ادا کنیم. قبل از هر چیز جدای از رهیافت های تجاری، شمش فلز رویال کوشیده است در هر قطعه از قطعات فعالیت خود از نیروهای بومی استفاده کند. در کنار اعتماد نظری به دانش و فناوری برساخته در دانشگاه های کشور، کوشیده ایم در شرکت شمش منیزیم رویال در عمل هم از آورده های دانشگاه و دانشگاهیان بهره ببریم. ما در شمش فلز رویال از مرحله ایده تا پایان نامه های دانشگاهی تلاش کرده ایم بستری را فراهم کنیم که نبوغ و استعداد ایرانی در عمل به شکوفایی برسد. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *