صنعت منیزیم در ایران

صنعت منیزیم در ایران

مروری کلی بر صنعت منیزیم در ایران

نگاهی به وقایع سالهای اخیر در ارتباط با صنعت منیزیم در ایران نشان می دهد که همگام با بازارهای جهانی صنعتگران اقبال بیشتری نسبت به این فلز و کاربردهای مهم آن داشته اند. تقاضا برای آلیاژهای منیزیم در بازارهای جهانی بیشتر شده است و در ایران هم این رشد تقاضا به شکل روشنی حس می شود. در سمت تولید هم این تغییرات منشا تحولات بسیاری بوده است به خصوص که ایران دسترسی خوبی به مواد اولیه تولید منیزیم دارد و نیروی کار ارزان عامل مهم دیگری است که در نگاه کلی آینده صنعت منیزیم را درخشان جلوه می دهد. بحث انرژی هم از نقاط قوت مهمی است که بازوی موثری برای شتاب گرفتن رشد صنعت منیزیم در ایران است.

در دیگر سو موانعی هم سر راه قرار دارند که از جمله آنها می توان به ضرورت تسهیل تامین مواد اولیه اشاره کرد و سرمایه در گردش هم باید با قدرت در صحنه حاضر باشد.

سابقه تولید منیزیم در ایران

اگر فلزی مثل آلومینیوم را مبنای مقایسه قرار بدهیم این نکته مشهود است که تولید منیزیم در ایران سابقه کمتری دارد. حتی در زمینه استفاده از آن هم پیشینه ی کمتری پیدا می کنیم. این نکته که اساسا آلومینیوم در بازارهای جهانی تقاضای بیشتری داشته است هم بی تاثیر نیست. مزایای استفاده از منیزیم در قیاس با فلزات مشابه حتی در سطح جهانی کمتر شناخته شده اند. در سطح صنایع پایین دستی هم توسعه متوازنی صورت نگرفته است. مثلا صنایعی که در ریخته گری می توانند از منیزیم استفاده کنند یا اکستروژن به کارشان می آید و حتی پودر صنعتی منیزیم در بسیاری از موارد می تواند برایشان راهگشا باشد.

مقایسه عددی در اینجا می تواند ذهنیت روشنتری اینجاد کند. تا سال 1398 یازده هزار کارگاه در کشور وابسته به آلومینیوم بودند در حالیکه نهایتا می توان به نام 20 شرکت اشاره کرد که مستقیم از منیزیم و مزایای آن بهره می بردند.

شمش فلز رویال اولین در ایران

چشم انداز پیش رو

در حال حاضر از صنعت منیزیم و به تبع آن صنعت منیزم در ایران راه خود را به زوایایی از کاربردهای صنعتی باز کرده است که قبل تر حتی تصور آن ممکن نبود. مثلا در گذشته این یک قاعده بود که استفاده از منیزیم در کابین خلبان ممنوع است دلیل این ممنوعیت هم دمای احتراق پایین منیزیم عنوان می شد. آلیاژهای منیزیم این مشکل را حل کردند و حتی مزیتی بالاتر از سایر رقبا کسب کردند. در این مثال آلیاژهای منیزیمی استحصال شدند که دمای احتراق بالاتری حتی نسبت به آلومینیم دارند.

 منیزیم حتی به کابین خلبان هم اکتفا نکرد و در صندلی های مسافران هم به کار رفت تا در مجموع برای هواپیما وزن کمتری فراهم شود.

منیزیم راه خود را به صنعت خودروسازی هم باز کرد و در یک مثال شرکت جنرال موتورز توانست با به کارگیری قابلیت شکل پذیری برخی از آلیاژهای منیزیم در تولیدات خود در بدنه خودروها از رهاوردهای صنعت منیزیم استفاده کند. هم اکنون طیف گسترده ای از مصرف کنندگان در زمره مشتریان یک کارخانه شمش منیزیم هستند.

یکی دیگر از پیشرفتها و فرصتهای صنعت منیزیم و البته صنعت منیزیم ایرانی این است که متخصصان توانستنند راه حلی پبدا کنند تا کاربرد منیزیم در دمای بالا و مقاومت به خزش پایین آن ممکن شود. آلیاژهای منیزم که در آنها استرانسیوم به کار رفته هم اکنون در ساخت سرسیلندرهای موتور BMW به کار می روند.

مزیتهای رقابتی  ایران

تولید منیزیم در ایران یک فرصت استثنایی به شمار می رود و می توانیم در فهرست تولیدکنندگان منیزیم به رتبه ای قابل قبول حتی در کوتاه مدت دست پیدا کنیم. ما در ایران به معادن و سنگهای دولومیتی فراوانی دسترسی داریم. ماده اولیه تولید منیزیم با روش احیای حرارتی همین دولومیت است. بررسی ها نشان می دهند که معادن دولومیت در ایران در استان های مختلف وجود دارند. مزیت دیگر در این زمینه این است که بسیاری از این معادن همین حالا برای مصارف ساختمانی در حال بهره برداری هستند. کارشناسان تخمین می زنند که پنجاه میلیون تن ذخایر دولومیتی در کشور وجود دارد.

 گاز طبیعی خدادادی یکی دیگر از مزایایی است که نوید آینده ای روشن برای صنعت منیزیم کشور می دهد. گاز طبیعی در تولید منیزیم پاکترین و ارزان ترین منبع انرژی است. حتی حجم همین گازی که برای تولید منیزیم به کار می رود در مقایسه به گاز مورد نیاز برای تولید فولاد یا مس هم بسیار  کمتر است.

 نیروی کار ارزان و فراوان در دسترس ماست. در قیاس با فرایند تولید سایر فلزات برای تولید محصولات منیزیمی نیاز به حجم سرمایه گذاری کمتری است.

منیزیم ایران و مسائل محیط زیست

وقتی پای صنعت منیزیم ایران در میان باشد در ارتباط با حفاظت از محیط زیست نگرانی چندانی وجود ندارد. اولین دلیل، مصرف پایین آب در فرایند تولید منیزیم است. تنها جایی که در تولید منیزیم به آب نیاز داریم فرایند خنک کردن کندانسورها است. در حالیکه در مثال مشابه برای تولید فولاد به ازای تولید هر تن فولاد 230 متر مکعب آب مصرف می شود. نگرانی دیگری که دوست داران محیط زیست در ارتباط با صنایع مختلف دارند، گازهای سمی حاصل از فرایندهایی است که در هوا رها می شوند. خبر خوب در مورد منیزیم و صنعت منیزیم در ایران آن است که در فرایند احیا و همچنین در مرحله ی کلسیناسیون منیزیم هیچ نوع گاز سمی متصاعد نمی شود.

حفاظت از محیط زیست در شمش فلز رویال

اولین های صنعت منیزیم در ایران

اگر از مفهوم صنعتی تولید منیزیم چشمپوشی کنیم باید از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین نهادی یاد کرد که در ایران منیزم تولید کرده است. در مقیاس صنعتی و مصارف عام تر ما در مجموعه شمش فلز رویال این افتخار را داشته ایم که از سال 1386 اولین تولید کننده منیزم در ایران و خاورمیانه باشیم. شمش منیزیم در خلوص متفاوت، پودر منیزیم صنعتی با کیفیتی رقابت پذیر، انواع آلیاژهای منیزیم در کاربردهای مختلف از جمله تولیداتی است که مفتخر به ارائه آنها هستیم. شمش فلز رویال در ارتباط مداوم مجموعه صنعتی خود با ظرفیتهای دانش بنیان کشور که تبلور آن در نگاه دانش محور نخبگان دانشگاهی است توانسته است محصولی را ارائه کند که در مقایسه به بهترین های جهانی حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشد. صادرات منیزیم به بسیاری از کشورهای صنعتی گواه این ادعاست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *